3 dni wokół stolicy Hue -dzień 1

Hue, stolica ostatnich feudalnych władców Wietnamu, dynastii Nguyen, od dawna znana jest z królewskich pałaców i grobowców, ale ma także ukryte uroki, które mogą zaoferować odwiedzającym.
Od stycznia do kwietnia najlepszy czas na wizytę w Hue to temperatura od 20 do 24 stopni Celsjusza. Jeśli planujesz trzydniowe wakacje w Hue, proponujemy kilka propozycji dla Twojej podróży.
Należy pamiętać, że turyści powinni ubierać się grzecznie – nie polecamy bluzek bez rękawów i szortów nad rzepkami – wchodząc do miejsc takich jak Pagoda czy Świątynia
DZIEŃ 1
Pagoda Thien Mu
Hue jest domem dla wielu słynnych starożytnych świątyń Wietnamu, ale najstarszą z nich jest Pagoda Thien Mu. Jest to jeden z symboli Hue, gdzie Zbudowana w 1601 roku przez lordów Nguyen, Pagoda Thien Mu (Pagoda Niebiańskiej Pani) znajduje się na wzgórzu Ta Khe na północnym brzegu rzeki Perfume, około pięciu kilometrów od Cesarskiej Cytadeli.
Chociaż można do niego dojechać samochodem lub motocyklem, wycieczka smoczą łodzią jest wysoce zalecana dla turystów, aby odkryć piękno rzeki Perfume River – Huong i jej okolic.
W przeszłości smocze łodzie były używane tylko przez królów i rodziny królewskie, ale teraz są popularnym wyborem dla turystów.
Płynąc w pobliżu świątyni pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę, jest siedmiopiętrowa ośmioboczna wieża o nazwie Phuoc Duyen. Wieża Phuoc Duyen to słynny symbol związany z pagodą Thien Mu. Przed pagodą zbudowano wieżę o wysokości 23 m, składającą się z siedmiu pięter. Każde piętro wieży ma posąg Buddy. Wewnątrz znajdują się spiralne schody prowadzące na najwyższe piętro, gdzie dawniej czczono wizerunek złotego Buddy.
Świątynia Hon Chen
Świątynia Hue Nam lub Hon Chen, położona na górze Ngoc Tran w mieście Huong Tra, około ośmiu km od Hue, to ukryty klejnot, w którym czczona jest bogini matka Thien Y A Na i inne boginie.
Świątynia Hon Chen otoczona jest zielonymi drzewami i wychodzi na Rzekę Perfumową. Jest to najświętsze miejsce dla mieszkańców Hue i jest najbardziej ruchliwe podczas trzeciego i siódmego miesiąca księżycowego z tradycyjnymi festiwalami, które łączą wielowiekowe tradycje kultu Bogini Matki i królewskie ceremonie.
Do świątyni najlepiej dotrzeć łodzią. Z centrum Hue możesz wziąć taksówkę lub motocykl na nabrzeże przy ulicy Huyen Tran Cong Chua w mieście Huong Thuy i popłynąć łodzią do świątyni Hon Chen za 30 000 VND, a wejście do świątyni kosztuje 50 000 VND.
Przed świątynią miejscowi siedzą na swoich łodziach i sprzedają ryby pielgrzymom, aby wpadli do rzeki, aby modlić się o szczęście i pokój.
Grób Gia Long
Grobowiec króla Gia Longa, założyciela dynastii Nguyen, znajduje się 20 km od centrum Hue i niedaleko świątyni Hon Chen. Tak więc, po wizycie w świątyni, możesz przenieść się do mauzoleum w wiosce Dinh Mon, w dzielnicy Huong Tra, na zachodnim brzegu rzeki Perfume.
Wewnątrz miejsca pochówku znajduje się dziedziniec królewski z imponującymi kamiennymi rzeźbami koni, słoni i ludzi. W centrum miejsca pochówku znajdują się obok siebie groby króla Gia Longa i jego żony, królowej Thua Thien Cao. Jest to jedyne królewskie mauzoleum w Hue, w którym pochowany jest król i królowa.
Nie zaleca się jazdy motocyklem z Hue do mauzoleum ze względu na strome drogi i opuszczone lasy. Wejście do mauzoleum kosztuje 100 000 VND.

In accordance with the provisions of agreements concluded between Vietnam and the US, 1-year-visa multiple entry is granted to the US citizens with a maximum of 90 days of stay per entry to Vietnam.
WIZĘ TURYSTYCZNĄ

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

WIZA SŁUŻBOWA

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

TYLKO OD 6 USD/OS.
Brak Ryzyka:
Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy.
Wygoda:
Bez konieczności wysyłania paszportu. Bez konieczności stania w kolejce w ambasadzie.
Prędkość:
Realizacja w ciągu 24 godzin.
Dostępność:
100% online. Zgłoszenie i odbiór przez emaila.
APLIKUJ O WIETNAMSKĄ WIZĘ PO PRZYLOCIE (VOA)