3 dni wokół stolicy Hue – DZIEŃ 2

DZIEŃ 2
Wycieczka rowerowa
Nie jest trudno znaleźć cyklos w Hue, a 20-minutowa przejażdżka po mieście kosztuje około 150 000 VND.
Zostaną zabrani do głównych atrakcji turystycznych miasta, w tym mostu Truong Tien, targu Dong Ba i bramy Ngo Mon w Cesarskiej Cytadeli.
Możesz kupić bilet wstępu za 200 000 VND do cytadeli, miejsca dziedzictwa UNESCO, w którym rodzina królewska Nguyen żyła przez ponad sto lat od 1820 roku do końca rządów feudalnych w 1945 roku. W 1803 roku król Gia Long wstąpił na tron ​​i wybrał tę ziemię jako stolicę dworu Nguyen.
Po 30 latach budowy cały projekt nowej stolicy został oficjalnie zakończony. Cytadela rozciąga się na powierzchni 520 hektarów, dlatego najlepiej jest jeździć na zwiedzanie elektrycznym autobusem wahadłowym.
Interesujące jest to, że możesz wypożyczyć ao dai (wietnamską długą sukienkę) lub nhat binh, XIX-wieczną sukienkę noszoną przez księżniczki i zrobić w nich zdjęcia. Wypożycza stroje królewskie za 150 000-350 000 VND dziennie.


Grób Tu Duc
Jego grób ma wyrafinowaną architekturę i uroczy krajobraz jezior, lasów i drzew frangipani, gdzie znajduje się jedno z najpiękniejszych mauzoleów dynastii Nguyen. Pod wzgórzem Vong Canh, około siedmiu kilometrów od Hue, znajduje się Khiem Lang, czyli Grobowiec Skromności, który został zbudowany w 1864 roku.
Początkowo służył jako miejsce relaksu dla króla Tu Duca, czwartego króla Nguyen. Po jego śmierci stało się miejscem jego ostatniego spoczynku.
Król Tu Duc rządził przez ponad 36 lat od 1847 roku, najdłużej ze wszystkich władców Nguyen i był bezdzietny.
Wejście do mauzoleum kosztuje 120 000 VND.
Wioska kadzideł Thuy Xuan znajduje się na ulicy Huyen Tran Cong Chua, która jest ścieżką prowadzącą do dwóch innych słynnych miejsc Hue, grobowca Tu Duc i wzgórza Vong Canh. Ta słynna tradycyjna wioska znajduje się zaledwie 7 km na południowy zachód od centrum. Dlatego jest to dość wygodne i łatwe do znalezienia dla gości.
Thuy Xuan to największa i najstarsza wioska kadzidła w Hue, słynąca od setek lat z zawodu kadzidła. To miejsce to nie tylko słynna tradycyjna wioska rzemieślnicza starożytnej stolicy z serią „rozkwitających” instalacji kadzidełek zieleni, czerwieni, fioletu, żółci… ale także imponująca miejscowość turystyczna Hue w oczach turystów kochających lokalne kultura.
Zameldując się w wiosce kadzideł Thuy Xuan, możesz z pierwszej ręki odkryć etapy ręcznego robienia kadzideł. Rzemieślnicy nie tylko zwracają uwagę na jakość surowców, aby stworzyć jasne kolory kadzidła, ale także postępują bardzo wrażliwie przy wyborze zapachu.
Co więcej, na pewno będziesz się dobrze bawić, ucząc się, jak zrobić kadzidełko. Dowiedz się więcej i dowiedz się więcej o zawodach i codziennym życiu ludzi w wiosce Thuy Xuan.

In accordance with the provisions of agreements concluded between Vietnam and the US, 1-year-visa multiple entry is granted to the US citizens with a maximum of 90 days of stay per entry to Vietnam.
WIZĘ TURYSTYCZNĄ

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

WIZA SŁUŻBOWA

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

TYLKO OD 6 USD/OS.
Brak Ryzyka:
Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy.
Wygoda:
Bez konieczności wysyłania paszportu. Bez konieczności stania w kolejce w ambasadzie.
Prędkość:
Realizacja w ciągu 24 godzin.
Dostępność:
100% online. Zgłoszenie i odbiór przez emaila.
APLIKUJ O WIETNAMSKĄ WIZĘ PO PRZYLOCIE (VOA)