Czy obywatel Polski potrzebuje wizy do wejścia na teren Wietnamu?

Obywatele Polski są zobowiązani do posiadania wizy, by wejść na teren Wietnamu. Polska posiada ambasadę Wietnamu, więc obywatele Polski mają dwie możliwości aplikowania o wietnamską wizę: Jedną z opcji jest wizyta w ambasadzie w Polsce i zdobycie wizy przed wyjazdem, ale jeśli mieszkasz z dala od ambasady, możesz odebrać wizę po przylocie do Wietnamu, wysyłając zgłoszenie przez internet.

Opcja 1 : Aplikuj online, by uzyskać wstępną akceptację i odebrać wizę po przylocie

Możesz aplikować o wizę przez internet, odwiedzając naszą stronę www.ivisa.vn. Wypełnij załączony formularz, podaj dane z paszportu i zapłać za obsługę w USD jedną z dostępnych metod płatności internetowych, a następnie poczekaj na list akceptacyjny, który otrzymasz emailem w ciągu 1-2 dni roboczych.

Po przybyciu na lotnisko należy przedstawić urzędnikowi imigracyjnemu oryginalny polski paszport, dwa zdjęcia do paszportu i gotówkę w USD, przeznaczoną na opłatę skarbową za wydanie wizy. Ta procedura jest dostępna tylko dla podróżujących samolotem.

Ta opcja uznawana jest za najszybszą, najprostszą i najbardziej ekonomiczną metodę zdobycia wietnamskiej wizy w Polsce. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają z dala od ambasady, oraz dla osób, dla których aplikowanie przez ambasadę jest zbyt wolne i drogie.

Opcja 2: Zdobycie wizy przed podróżą, w ambasadzie Wietnamu w Polsce

Każda osoba chętna do wyjazdu może udać się do ambasady. Aby aplikować o wizę musi posiadać oryginalny polski paszport, 2 zdjęcia paszportowe (4x6cm) i gotówkę w USD, co umożliwi rozpoczęcie procedury wizowej. Aplikujący w ambasadzie otrzyma formularz wizowy, który trzeba wypełnić imieniem, nazwiskiem i szczegółami podróży, by móc uzyskać wizę. W toku procesu, aplikujący będzie musiał udać się do ambasady jeszcze kilkukrotnie, by potwierdzić status wizy. Proces zajmuje od 4 do 5 dni roboczych.

Zaleca się, żeby przed złożeniem aplikacji odwiedzić ambasadę albo stronę internetową i potwierdzić u urzędników w jaki sposób aplikować o wizę oraz jaki rodzaj wizy będzie dopasowany do potrzeb.

Możesz skontaktować się z naszymi urzędnikami konsularnymi w ambasadzie albo odwiedzić nas, by zdobyć potrzebne informacje i uzyskać pomoc. Nasze dane kontaktowe:

Ambasada Wietnamu w Polsce

Ambasada Wietnamu w Polsce

Adres: ul. Resorowa 36, 02-956 Warszawa

Prefiks: 0048 – 22

Telefon: 651 60 98

Faks: 651 60 95

Recepcja: 6516098/wew. 13

—-

Wydział Konsularny: 651 60 98/ wew. 10

E-mail: vnemb.poland@yahoo.com;

vnemb.pl@mofa.gov.vn

1. Ambasada:

Godziny Otwarcia: od poniedziałku do piątku

08:30 – 12:00 | 13:30 – 17:30

Ambasada jest zamknięta zarówno w święta wietnamskie, jak i polskie

2.Wydział Konsularny: (Wizy, Paszporty, Usługi Notarialne, itp.)

Godziny Otwarcia: Od poniedziałku do środy | 09:00 – 12:00

Ważne uwagi:

Należy zweryfikować ważność paszportu, powinien być ważny przynajmniej od 6 miesięcy przed datą podróży i posiadać przynajmniej dwie wolne strony na wizę.

Osoby, które chcą się szybko dostać do Wietnamu, mogą uzyskać wizę w trybie przyspieszonym przez internet, w ciągu jednego dnia roboczego albo i szybciej.

Przy aplikowaniu o wizę upewnij się, że podane dane są poprawne, żeby nie dopuścić do tego, że nie uzyskasz wizy albo otrzymasz wizę z błędami, co może doprowadzić do późniejszych komplikacji. Odwiedź naszą stronę i aplikuj o wizę już teraz, by z powodzeniem urzeczywistnić wymarzoną podróż. Skorzystaj z rozrywek i wygód, jakie Wietnam ma do zaoferowania turystom.

Tag: Wietnamska Wiza

In accordance with the provisions of agreements concluded between Vietnam and the US, 1-year-visa multiple entry is granted to the US citizens with a maximum of 90 days of stay per entry to Vietnam.
WIZĘ TURYSTYCZNĄ

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

WIZA SŁUŻBOWA

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

TYLKO OD 6 USD/OS.
Brak Ryzyka:
Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy.
Wygoda:
Bez konieczności wysyłania paszportu. Bez konieczności stania w kolejce w ambasadzie.
Prędkość:
Realizacja w ciągu 24 godzin.
Dostępność:
100% online. Zgłoszenie i odbiór przez emaila.
APLIKUJ O WIETNAMSKĄ WIZĘ PO PRZYLOCIE (VOA)