Kraj i Język Wietnamski

Kraj i Język Wietnamski

Kraj i Język WietnamskiWietnam nie jest krajem wojny, lecz spokojnym i przyjemnym państwem. Po liberalizacji i re-unifikacji „Doi Moi” z 1986 roku, Wietnam stał się atrakcyjnym miejscem dla turystyki i biznesu. Od Północy do Południa Wietnamu, można poczuć i zobaczyć wiele pięknych różnic w topografii, historii, kulturze, ludziach, jak również w miejscach do zwiedzania.

Patrząc na mapę, Wietnam położony jest w centrum Azji Południowo-Wschodniej i ma kształt litery S. Kraj ten leży na Półwyspie Indochińskim  – granicząc z Chinami, Laosem, Kambodżą , Morzem Wschodnim i Pacyfikiem na wschodzie i południu, z łączną długością wybrzeża 3,260 km, powierzchnią lądu 330,991km kwadratowych i całkowitą długością 1650km, licząc od punktu najbardziej oddalonego na północ do punktu najbardziej wysuniętego na południe.

Życie duchowe Wietnamczyków zostało ukształtowane przez wielkie filozofie i religie. Wśród zasobów naturalnych Wietnamu znajdziemy nienaruszone krajobrazy, dziewicze plaże, góry i pagórki, spokojne rzeki i źródła. Z drugiej strony, długa historia i charakterystyczna kultura stanowią dodatkowy magnes przyciągający odwiedzjących ten kraj po raz pierwszy i wracających kolejny raz.

Ludność Socjalistycznej Republiki Wietnamu stanowi ponad 80 milionów, z czego miejska populacja stanowi około 19,7. W Wietnamie istnieje 54 mniejszościowych grup etnicznych. Ludzie “Kinh” (lub Viet) stanowią prawie 90% populacji. Do głównych mniejszościowych grup etnicznych zaliczamy Tay, Tajską, Muong, H’mong, Dao i Khmer.

Język wietnamski jest głównym językiem, w większych miastach można porozumiewać się w j. angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Język wietnamski korzysta z alfabetu łacińskiego.

N.p.  Xin chào (cześć, dzień dobry)

Ogólne Informacje o Wietnamie

Z prostą i łatwą wizą, warto wybrać się na wycieczkę do Wietnamu, by odkryć ukryty urok i piękno tego kraju i przyjaznych ludzi.

In accordance with the provisions of agreements concluded between Vietnam and the US, 1-year-visa multiple entry is granted to the US citizens with a maximum of 90 days of stay per entry to Vietnam.
WIZĘ TURYSTYCZNĄ

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

WIZA SŁUŻBOWA

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

TYLKO OD 6 USD/OS.
Brak Ryzyka:
Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy.
Wygoda:
Bez konieczności wysyłania paszportu. Bez konieczności stania w kolejce w ambasadzie.
Prędkość:
Realizacja w ciągu 24 godzin.
Dostępność:
100% online. Zgłoszenie i odbiór przez emaila.
APLIKUJ O WIETNAMSKĄ WIZĘ PO PRZYLOCIE (VOA)