Przepis na wietnamską krepę (Bánh Xèo Việt Nam)

Przepis na wietnamską krepę (Bánh Xèo Việt Nam)
Podobnie jak bułka z sałatką, Banh xeo to danie, które należy jeść na gorąco, gdy jest gotowe, co obejmuje niechlujny, ale pyszny proces zawijania naleśnika w sałatę z warzywami, takimi jak kolendra i bazylia. Chociaż nadzienie może wypaść na stół, całkowicie zatracisz się w chrupiącej, ciepłej kombinacji sałaty i naleśnika.
Nazwa „Banh xeo” pochodzi od dźwięku, jaki wydaje podczas smażenia ciasta, gdy ciasto wlewa się na patelnię, słychać znajomy dźwięk „skwierczenia” (xeo xeo) i stąd nazwa „Banh xeo” urodził się.
Podczas podróży do Wietnamu nie zapomnij spróbować wietnamskiego banh xeo, ponieważ jest to wyjątkowe i rustykalne danie z różnymi rodzajami nadzienia, które są dostępne w każdej wsi w Wietnamie. Będą jednak dwie odrębne szkoły „banh xeo”: „małe naleśniki” w regionie centralnym i „duże naleśniki” na południu.

Przepis na wietnamską krepę

Są to bladożółte pikantne krepy w stylu wietnamskim. Jeden kawałek na dole, a drugi na górze okrywa to, co zwykle jest sałatką składającą się z kiełków, krewetek, gotowanej wieprzowiny i marchewki. Warzywa toczą się na zewnątrz i oblane sosem rybnym, a ty masz pyszny bałagan z doskonałą przyjemnością. Szefowie kuchni w środkowym Wietnamie dodają do swoich naleśników owoce i banany, podczas gdy kucharze z południa mogą wrzucać do naleśników grzyby, orzechy kokosowe, a nawet rdzeń drzewa kokosowego. W swojej podstawowej formie ten wszechobecny wietnamski sos przygotowywany jest na bazie soku z limonki lub opcjonalnie octu, cukru, wody i sosu rybnego. Jednak każdy region przygotuje własny sos do maczania, Typowe dodatki to drobno pokrojone papryczki chili, czosnek, szalotka, dymka, imbir lub świeże zioła, np. na południu sos będzie słodszy lub zostanie dodana woda kokosowa „Banh xeo ” jest różnie przygotowywany w całym kraju. Turyści podróżujący po Wietnamie z pewnością napotkają inny przepis, a czasem nawet inną nazwę na „banh xeo” w zależności od odwiedzanego regionu i prowincji.

In accordance with the provisions of agreements concluded between Vietnam and the US, 1-year-visa multiple entry is granted to the US citizens with a maximum of 90 days of stay per entry to Vietnam.
WIZĘ TURYSTYCZNĄ

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

WIZA SŁUŻBOWA

Zdobądź list akceptacyjny umożliwiający odbiór wietnamskiej wizy po przylocie na jednym z międzynarodowych lotnisk w Wietnamie (tylko dla lotów międzynarodowych).

TYLKO OD 6 USD/OS.
Brak Ryzyka:
Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy.
Wygoda:
Bez konieczności wysyłania paszportu. Bez konieczności stania w kolejce w ambasadzie.
Prędkość:
Realizacja w ciągu 24 godzin.
Dostępność:
100% online. Zgłoszenie i odbiór przez emaila.
APLIKUJ O WIETNAMSKĄ WIZĘ PO PRZYLOCIE (VOA)